ISO 3834-2 Kaynaklı İmalat Yeterlilik Belgesi ;

    Kaynaklı imalat yapan imalatcı firmaların metallerdeki ergitme kaynağı yöntemi esas alınmış uygun kalite şartlarını belirlemek amacıyla ISO tarafından oluşturulan bir sistem standardıdır.

 

    ISO 3834-2 kaynaklı imalat yeterlilik standardı imalat sektöründe uygulanabilecek kaynak ve kaynakla bağlantılı işlemlerden etkilenebilecek imalatın kalitesi ile ilgilidir. ISO 3834-2 kaynaklı imalat yeterlilik standardı fabrikada veya sahada yapılan kaynaklı imalat imalatı için istenen kalite şartlarını ve belirtilen kalitede imalat yapacak imalatçının kaynak kabiliyetini tespit için yol gösterici bir standarttır.

    Kaynaklı imalatda, kontroller tasarım adımından başlanarak;

    En ISO 3834 Kaynaklı İmalat Uygunluk Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirme

 

    Bir ürünün kalitesi muayene ile değil, imalat sırasında sağlanmalıdır. İmalat ve servis koşullarında problemlerden arınmış ürünler için, tasarım aşamasında malzeme seçiminden, imalat sonrası muayenelere kadar kontrollerin sağlanması gerekir. Örneğin, kötü tasarım, atölye veya sahada uygulamada ciddi ve maliyeti yüksek problemler yaratabilir. Yanlış malzeme seçimi veya kaynak koşullarının olumsuzluğu kaynaklı birleştirmelerde çatlağa neden olabilir. Sağlam ve etkili üretimden emin olmak için yönetim, muhtemel problem kaynaklarını bilmeye ve uygun kalite prosedürlerini uygulamaya ihtiyaç duyar. EN ISO 3834, farklı durumlar için uygulanabilen önlemleri belirler. Bu önlemler, aşağıdaki durumlarda

 

  • Sözleşme veya ihale hallerinde; kaynak kalite şartlarının şartnamesi olarak;
  • İmalatçılar tarafından, kalite kaynak şartlarının tesisi ve sürdürülmesi için;
  • Üçüncü taraf, müşteriler veya imalatçılar için kaynak kalite performansını değerlendiren kuruluşlar tarafından kullanılabilir.
  • Güvenlik açısından kritik ürünlerin kapsam ve önemi, imalatın karmaşıklığı, üretilen ürünlerin kullanım aralığı, oluşabilecek metalürjik problemlerin kapsamı, kaçıklık, çarpılma veya kaynak kusurları gibi ürün performansını etkileyecek imalat kusurlarının kapsamı bakımından ayrıntılı, standart ve temel kalite şartları olmak üzere EN ISO 3834-2, EN ISO 3834-3 ve EN ISO 3834-4 şeklinde kalite seviyelerinde belgelenir.
HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI
BELGELENDİRME HİZMETLERİ
LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KAYRA-WEB Servisi
KAYRA-WEB Servisi
HAKKIMIZDA
KAYRA PATENT ULUSLARARASI BELGELENDİRME HİZMETLERİ LİMİTED ŞİRKETİ
Anadolu Cad. No:340 Sarıbeyoğlu Apt. K:8 D:38
Karşıyaka İzmir
Telefon:0 (232) 364 49 03
KURUMSAL
Ana Sayfa
Kurumsal
İletişim
Belge Ara
AKREDİTASYON
NAC Akreditasyon
KAYRA-WEB Servisi
.